UA
RU
EN
Ендодонтичне лікування

                        

Ендодонтія - це розділ стоматології, присвячений лікуванню кореневих каналів. Необхідність лікування кореневих каналів виникає при розвитку ускладнень карієсу (пульпіт, періодонтит), травмах зубів, а іноді, при підготовці до протезування. Особливу увагу заслуговують випадки лікування зубів з раніше неякісно пролікованими кореневими каналами, в яких часто наявні зламані інструменти, чи матеріал не герметично заповнює кореневий канал. 

Карієс- це патологічний процес, що виникаючи в зубі буде постійно прогресувати. І зрештою мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності, проникають з каріозної порожнини всередину пульпи .

Пульпа містить нервову тканину, судини і клітини сполучної тканини. Інфікування пульпи призводить до її запалення (пульпіт) і надалі, до загибелі. Єдиним правильним варіантом лікування є видалення нерва з кореневих каналів - депульпування.

                                             

Кінцевим результатом є запалення тканин оточуючих зуб (періодонтит). Цей запальний процес розповсюджується за  межами кореня зуба, в періодонті, викликаючи руйнування кістки. Наслідки запалення добре видно на рентгенівських знімках - кісти, гранульоми ...

                                       

 

Свідченням запального процесу в зубі може бути неодноразові тривалі болі, «нічні болі», біль від холодного і гарячого, біль при накушуванні.

Мета лікування- усунення інфекції в коренях зубів та в тканинах періодонту. створення надійного герметизму, що перешкодить реінфекції кореневих каналів.

Схема лікування :

1. Механічна та медикаментозна очистка системи кореневих каналів від мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності.

2. Герметичність заповнення кореневого каналу обтураційним (пломбувальним) матеріалом.

3. Відновлення анатомічної форми зуба.

Етапи лікування:

1. постановка діагнозу.

2. рентгенологічний знімок.

3. адекватне знеболювання.

4. препарування, видалення інфікованих тканин.

5. ізоляція робочого поля системою кофердам.

6. видалення запаленої пульпи - пульпектоміі.

7. медикаментозна та інструментальна обробка кореневих каналів.

8. обтурація системи кореневих каналів. 

9. відновлення акнатомічної форми зуба.

Пошук кореневих каналів і визначення робочої довжини проводиться за допомогою апекслокатора.

                                       

Механічна обробка машинними інструментами за допомогою ендомотору і медикаментозна антисептична обробка іригаційними розчинами (гіпохлорит натрію, хлоргексидин). Мета цієї маніпуляції - дезінфекція, очищення і додання оптимальної конусності кореневих каналів для їх подальшого пломбування.  

                                         

Використання ультразвуку з U-файлами, для посилення бактерицидної дії.

 

 

 

Пломбування каналів зуба здійснюється системою Інжектор. Ця прогресивна система дозволяє досягти максимального герметизму пломбування кореневих каналів.                                    

 В одних випадках кореневий канал заповнюється пломбувальних матеріалом відразу після його очищення та обробки. Але є випадки, коли потрібно залишити медикаментозний засіб на тривалий час. Тоді зуб закривається тимчасовою пломбою і остаточне пломбування каналів проводиться в наступні відвідування.

Контроль пломбування здійснюється за допомогою цифрового рентгенологічного знімка.                                     

По завершенню ендодонтичного лікування анатомічна форма зуба відновлюється реставраційними матеріалами. 

                                  

 

 

 

 

 

 

 

Лікарі нашої клініки мають великий досвід роботи зі складними випадками в ендодонтії. Стоматологічний центр "Профі Дентал" спеціалізується на консервативному лікуванні кіст і кістогранулем, добуванні уламків інструментів, распломбування важкопрохідних каналів, лікуванні зубів із виявленими перфораціями. Ендодонтичне лікування відбувається під контролем сучасного хірургічного мікроскопа, що робить його максимально контрольованим, спрогнозованим та якісним на всіх етапах. 

Ми дотримуємось світових стандартів та протоколів у ендодонтичному лікуванні, що дозволяє досягти максимального герметизму та стерильності кореневих каналів,і як результат стабільності результату.