UA
RU
EN
Терапевтична стоматологія

Професійна гігієна ротової порожнини

Гігієна ротової порожнини створює відповідні умови для розвитку патогенної мікрофлори. А отже дуже важливо слідкувати за станом зубів і ясен, наявністю зубних відкладень та пігментацій. 

Задля підтримання гігієни ротової порожнини в належному стані лікарі рекомендують раз на 6 місяців проводити професійну гігєну в стоматологічній клініці. В свою чергу ця процедура включає контроль якості чистки, наявність надясеневих та підясеневих зубних відкладень. 

    Скейлінг - професійна чистка зубів. Проводить її кваліфікований ліка її в декілька етапів.

Спочатку лікар проводить зняття зубного каменю за допомогою ультразвуку, оскільки ультразвуковий апарат ефективно видаляє відкладення не тільки на видимій поверхні зубів, але і на підясневих ділянок. Підясенні відкладення є найбільш небезпечними, саме вони сприяють швидкому розвитку ряду серйозних захворювань порожнини рота. Потім лікар видаляє наліт за допомогою піскоструминного апарату AIR FLOW, завдяки якому поверхня зуба стає ідеально гладкою, що перешкоджає скупченню нальоту на поверхні зубів. 

Своєчасно видаляючи наддесневі і підясенні зубні відкладення, ми позбавляємо пацієнта від частого лікування зубів, ясен і пародонту в цілому. Зняття зубних відкладень рекомендується робити перед проведенням будь-яких видів стоматологічних процедур, щоб усі реставраційні роботи були зроблені якісно та мали гарантію.

Професійне чищення зубів дійсно є потужним засобом профілактики не тільки карієсу, але і різних захворювань ясен. Регулярно проводиться професійна чистка зубів запобігає утворенню ясенних кишень, а це істотно знижує ризик втрати зубів у пацієнтів, що мають спадкову схильність до захворювань пародонту. Професійне чищення зубів корисна ще й тому, що після її проведення швидкість утворення зубного нальоту на відполірованих поверхнях зубів зменшується. Це допоможе запобігти лікування зубів надалі.

Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія займається консервативним лікуванням каріозних та некаріозних уражень зубів, що в свою чергу перешкоджає розвитку існуючої патології та втраті зуба. Метою терапевтичної стоматолгії є створення високоестетичних та функціональних реставрацій.

Карієс- це патологічний процес, що починається після прорізування зубів.Він супроводжується демінералізацією трердих тканин зуба і утворенням дефектів. За перебігом його розділяють на гострий і хронічний.

Гострий карієс 

Хронічний карієс

Також карієс може мати різну глибину і локалізацію дефекту. Від цього залежитиме методика промбування та підбір реставраційного матеріалу.

Найголовніше що потрібно знати про карієс- якщо він з'явився, його неодмінно потрібно лікувати! 

Адже нелікований карієс має свої ускладнення- це пульпіт (запалення нерва) та періодонтит (запалення переапікальних тканин зуба). Більш детально про це ви можете прочитати на нашому сайті в розділі "Ендодонтичне лікування".

Найчастіше ми чуємо саме про карієс, як найбільш розповсюджене стоматологічне захворювання. Алеіснує ряд захворювань некаріозного генезу. Всі вони лікуються за рахунок естетичних реставрацій зубів.

Некаріозні ураження зубів:
Гіпоплазія емалі.

Дане захворювання, що виражається в появі матових плям або крапчатости на поверхні зуба, обумовлено порушенням мінералізації його тканин, причиною чого можуть служити вроджене недорозвинення емалі і ряд ранніх дитячих хвороб (наприклад, рахіт). Для відновлення естетики використовують методику реставрації зубів.


Флюороз зубів

.

Це захворювання проявляється виникненням дефектів емалі: спочатку на поверхні зуба з'являються крейдяні плями, потім - бурі, а згодом на їх місці утворюються або точкові, або лінійні вади. Причиною його звичайно є надлишок фтору в питній воді або порушення обміну речовин. 


Клиновидний дефект.

Походження патології не відомо; припускають, що вона викликається функціональним перевантаженням дентину і емалі. Традиційне місце його розташування - пришийкова частина передніх зубів; назва пов'язана з тим, що форма дефекту зовні схожа з клином. Для його усунення застосовується шліфування країв і пломбування - у тих випадках, якщо дентин вражений глибоко.


Патологічне стирання зубів.

Уражені зуби схильні до поступового згладжування рельєфу поверхні і до стирання коронкової частини, часом повного. Серед можливих причин захворювання - неправильний прикус, вплив шкідливих факторів, порушення обміну речовин. У міру стирання зубів зменшується міжщелепна відстань, змінюється форма обличчя. А як наслідок дисфункція скронево-нижньощелепного суглобу. 

Некроз зубів.


Некроз твердих тканин зубів може бути викликаний, наприклад, впливом хімічних речовин - кислот або лугів. Зуби більшою мірою уразливі до неорганічним сполукам такого роду, ніж до органічних. Руйнування йде рівномірно, по всій поверхні зуба. В даному випадку важлива профілактика - нейтралізація небезпечних сполук.


Ерозія емалі зубів

При даному захворюванні можуть бути уражені, крім емалі, тверді тканини зуба, також існує ймовірність ураження дентину. Фахівці досі не з'ясували причину виникнення цього захворювання. Природно, етіологія ерозії емалі ретельно вивчається, при цьому існує теорія про провокування захворювання механічним впливом зубного порошку, зубної щітки, а також внаслідок вживання великої кількості цитрусових.
Клінічні дослідження показали, що ерозія емалі зубів може виникнути на тлі патології ендокринної системи, зокрема захворювань щитовидної і статевих залоз. Також було встановлено, що ерозією емалі частіше хворіють люди середнього та похилого віку.
 

Лікарі клініки "Профі Дентал" впевнені, що яким би не був дефект твердих тканин зубів- його лікування повинно здійснюватись на найвищому рівні, задля досягнення стабільного естетичного та функціонального результату в комплексному підході до патології.