UA
RU
EN
Ортопедична стоматологія

Ортопедична стоматологія

Ортопедична стоматологія - це розділ стоматології, присвячений діагностиці та лікуванню порушень цілісності і функції зубощелепної системи шляхом протезування або установки регулюючих апаратів. 
 
Ортопед працює у щільному контакті з іншими фахівцями: зубними техніками, хірургами, ортодонтами. Метою роботи лікарів є не тільки заміщення пошкодженого або втраченого зуба, але і запобігання викривленню зубного ряду, зміщенню сусідніх зубів, їх розхитуванню і втраті. Лікар-ортопед зобов'язаний досконало знати біомеханіку зубощелепної системи, а значить, володіти певними розділами знань з фізики, хімії, біології (анатомії і фізіології) зубощелепної системи, знати закони артикуляції (мова, спів, сміх і т.д.), володіти навичками з соціальної адаптації пацієнтів і т.д.
 
На сьогоднішній день ортопедична стоматологія умовно поділяється на три напрямки: незнімне протезування (коронки, вкладки, вініри), знімне протезування (повні знімні, бюгельні протези) та протезування на імплантатах.
 
Клініка «Профі Дентал»  пропонує усі види ортопедичного протезування. Сучасні матеріали і технології дозволяють виконувати роботи, що за естетичними якостями не поступаються натуральним зубам. 

1.Коронки і мостоподібні протези використовуються для заміщення дефектів зубних рядів. Вони відрізняються за матеріалами, що використовуються для їх виготовлення.  Це можуть бути метал, оксид цирконію, чи дисилікат літія для каркасів. Для облицювання зазвичай використовують кераміку.  
 


2. Вініри — це фарфорові чи композитні пластинки, що заміщують вестибулярний шар зубів. Вони дозволяють корегувати порушення форми та кольору зубів, а також захищають їх. В результаті відновлений зуб стає міцним и не відрізняється від інших. 


3.Протезування на імплантах потребує надзвичайної точності і майстерності під час виготовлення ортопедичних конструкцій. Проте цей вид протезування дозволяє в повній мірі відновити функцію зубощелепної системи навіть у разі повної втрати зубів, не створюючи при цьому дискомфорт, що іноді виникає при інших видах протезування. 


4. Знімне протезування рекомендують при повній відсутності зубів чи значних дефектах  зубних рядів у випадках, коли немає можливості провести імплантацію, або характер дефекту не дозволяє використання інших видів протезуваня. До таких протезів відносять пластинчасті і бюгельні протези.